Transport mebli

Rodzajów mebli jest bardzo wiele. Czasem myślimy, że w naszym mieszkaniu posiadamy zwykłe standardowe meble, ale okazuje się często, że wymiary są niestandardowe lub waga ponad normatywna. Często zdarza się że mebli nie da się wynieść z mieszkania bez demontażu. Jeśli mamy przesłanki o tym, iż z naszymi meblami może być problem, najlepiej powiadomić o tym centrale podczas zamawiania transportu.

Jeśli meble są delikatne lub nie chcemy ich sami zabezpieczać, należy również zgłosić to centrali, wtedy do ceny transportu będzie wkalkulowane zabezpieczenie mienia przed wyniesieniem ich z domu.

Transport dużych szaf oraz wyniesienie ich z mieszkania jest bardzo kłopotliwe, często meble te stoją u nas od czasu kiedy zostały złożone i postawione na miejscu. Często jest to bardzo ciężka praca, jeśli pozostajemy przy wersji wyniesienia bez demontażu.

Jeli wybieramy opcję transportu standardowego i chcemy zaoszczędzić na czasie przygotujmy nasze meble do wyniesienia. Pierwszym najważniejszym krokiem jest wyjęcie półek z regałów, szafek i innych oraz wszystkich ruchomych elementów. drzwiczki szafek, przeklejmy taśmą aby nie otwierały się podczas przenoszenia.

Najbardziej problematycznym rodzajem transportu mebli, jest transport pianin o szczegółach tej operacji przeczytamy pod zakładką transport pianin (możemy podlinkować).