Transport międzynarodowy – pełny poradnik

Transport i przeprowadzki międzynarodowe to najtrudniejszy rodzaj przeprowadzek. Najważniejszą sprawą o jaką musimy zadbać to wiarygodność firmy transportowej. Prócz informacji zawartych na naszym blogu w artykule: „5 sposobów na sprawdzenie wiarygodności firmy transportowej”, musimy sprawdzić doświadczenie w temacie, wybranej przez nas firmy. Musimy pamiętać, że Polska pomimo zachodnich stereotypów, jest bardzo bezpiecznym krajem, głównie dla ludzi, którzy w nim mieszkają i podróżują. Dlaczego? Ponieważ wiemy jak się zachować, wiemy czego nie robić, znamy podstawowe kanony zachowań i znamy niebezpieczeństwa. Poza naszą granicom również czyhają niebezpieczeństwa. Są one bardziej niespodziewane, bo mało o nich wiemy i nie musimy. Znać je doskonale powinna firma przeprowadzkowa. Posiadając wielkie doświadczenie w przeprowadzkach międzynarodowych do najdalszych zakątków Europy nasza firma Relokum przeprowadzki, tak samo jak jej kierowcy znają te niebezpieczeństwa od podszewki. Mało kto zamawiając transport międzynarodowy, przejmuje się tym, gdzie będzie spał kierowca. Kierowcy międzynarodowi śpią zawsze w autach, na parkingach dla tirów przy stacjach benzynowych na autostradach. Wybór takiego parkingu dla laika jest raczej losowy. My mamy swoje sprawdzone miejsca, stacje monitorowane, znajomą obsługę. Ten rodzaj działalności wymaga od nas codziennego poszerzania i odświeżania wiedzy na temat dróg, parkingów, śledzenia informacji o wypadkach, miejscach niebezpiecznych i innych. Pamiętajmy, iż są kraje nawet w zachodniej Europie, gdzie chlebem codziennym są pocięte plandeki na parkingach, wyrwane wytrychy od kontenerów i spustoszone ich wnętrza. Dlatego nie bagatelizujmy zagrożeń i wybierajmy firmę, która zapewni nam w 100% bezpieczeństwo towaru.

Dokumenty

Podczas transportu i przeprowadzek po Europie, głównie przeprowadzek do Anglii, Skandynawii i Szwajcarii, wymaga się posiadania odpowiednich dokumentów. Mamy pełną wiedzę o rodzaju i sposobie wypełnienia. Często podczas przeprowadzki, korzystając z okoliczności, kupujemy w Polsce nowe meble lub materiały budowlane, ponieważ jest to tańsze rozwiązanie niż ich zakup w Europie. Takie zakupy na terenie np. Szwajcarii i Norwegii muszą być oclone. To również musi wykonać kierowca. Należy na to zwrócić uwagę podczas wyboru firmy.

Sposoby transportu i auta

Podczas przygotowań do przeprowadzki międzynarodowej powinniśmy kłaść główny nacisk na bezpieczeństwo przewożonego mienia. Jest to najważniejsze. Ograniczajmy więc sytuacje, w których nasze rzeczy mogłyby się uszkodzić. Zadbajmy więc o to, aby:

– firma przeprowadzkowa zabezpieczyła nasze meble.

Jeśli nie posiadamy wiedzy jak w sposób efektywny zabezpieczyć nasze meble, koniecznie zwróćmy się z prośbą o to do firmy, która będzie obsługiwała naszą przeprowadzkę. Profesjonalne firmy zrobią to bardzo chętnie i bez żadnych dopłat, tak jak w przypadku Relokum.

przeprowadzka była wykonana od a do z przez jedną firmę.

Zwróćmy uwagę, aby firma nie korzystała z usług podwykonawców. Im mniej podmiotów zamieszanych w akcję przeprowadzki tym mniej problemów z wymaganiem bezpieczeństwa. Często w takich sytuacjach firmy przerzucają się winą i ciężko ustalić fakty.

– firma wykonywała transport swoim samochodem. W wypadku korzystania z podwykonawców, niektóre firmy przeprowadzkowe polegają również na autach tych podwykonawców. Dlaczego jest to niekorzystne dla klienta? Dlatego, iż nie wiadomo jak, by starała się firma, u której zamawiamy usługę, jak bardzo nie byłaby profesjonalna, jej odpowiedzialność kończy się w momencie załadunku na auto podwykonawcy, który często jest wybierany z giełdy transportowej. W tym wypadku ani my, ani firma, u której zamawialiśmy usługę, nie ma wpływu na stan techniczny pojazdu, pozwolenia i wyżej wspomniane bezpieczeństwo podczas noclegów.

Załadunek i rozładunek

Najlepsza opcją, która sprawi, że przeprowadzka do Europy nie będzie dla Państwa tak męcząca to zamówienie pełnej usługi z załadunkiem i rozładunkiem. W większości firm, również w Relokum, jest możliwość zamówienia usługi razem z pakowaniem mienia. To rozwiązania zmniejsza Państwa nakład pracy do minimum. Należy również zauważyć, iż dzięki tej opcji Państwa mienie jest w odpowiedni sposób zabezpieczone oraz spakowane.