Przeprowadzka do Poznania

Przeprowadzamy ludzi w różne miejsca. W kraju i za granicę. Jednym z najczęściej obieranych kierunków migracji naszych rodaków jest Poznań. Stolica Wielkopolski jest ogromny placem budowy, wielkim centrum przemysłowym i handlowym. Fakt, że powstają ciągle nowe firmy, powoduje, że zawsze jest mało rąk do pracy, a co za tym idzie, Poznań nie cierpi, jak inne miasta, na wysoki wskaźnik bezrobocia, a wręcz przeciwnie, posiada jeden z najniższych w kraju.W kraju, w którego niektórych miejscach znalezienie pracy graniczy z cudem, ma to ogromne znaczenie. W Poznaniu działa Volswagen, Capgrmini, A.Schulman, Archer Daniels Midlands i wiele innych, międzynarodowych koncernów.
Ludzie przeprowadzają się do poznania nie tylko w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, ale też na studia. Uniwersytet im.Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska czy Uniwersytet Medyczny to jedne z najbardziej popularnych uczelni w kraju, a ich bogata oferta wraz z atrakcyjnymi cenami najmu mieszkania powodują, że studenci bardzo chętnie wybierają studia właśnie w Poznaniu. Studenci mają w tym mieście możliwość dorobienia pieniędzy, zdobycia stażu czy odbycia praktyki studenckiej. Ponadto bary, puby i kluby zapraszają do barwnego, nocnego życia, bo przecież wiadomo, że student nie tylko nauką żyje.
Innym powodem, dla którego ludzie wybierają Poznań, jest duża, ciekawie zaprojektowana sieć zieleni miejskiej, gdzie pięć dużych leśnych kompleksów wbija się klinami w miasto, a oprócz tego, dla dyspozycji mieszkańców są tereny zielone Stubbena, forty, parki i skwery w okolicy murów średniowiecznych i wiele innych, pomniejszych. Dla rodzin z dziećmi ma to duże znaczenie. Jest gdzie pójść na spacer, pojechać rowerem czy pobiegać.
Kwestię zakupów i kina „załatwiają”ogromne centra handlowe, których w Poznaniu jest bardzo dużo, z tym najpiękniejszym na czele, czyli Starym Browarem, założonym przez Grażynę Kulczyk. W Poznaniu funkcjonuje odnowiony dworzec PKP, zaliczany do najładniejszych w kraju, ale to nic dziwnego, skoro zbiega się tu osiem linii kolejowych, prowadzących do Warszawy, Wrocławia, Piły, Szczecina czy Berlina. Po mieście jeździ około pięćdziesięciu linii autobusowych i osiemnaście tramwajowych, a ruch samochodowy w mieście zmniejszyć mają wykańczane właśnie obwodnice miasta, dzięki którym część samochodów opuści ruchliwe centrum. Po mieście można zresztą poruszać się systemem rowerów miejskich, bardzo nowoczesnym, z 37 stacjami i ponad 440 rowerami, za które spokojnie zapłacisz kartą. Dookoła miasta biegnie Pierścień Rowerowy, którym można objechać miasto dookoła, a który ma długość aż 164 kilometrów.
Nie bez znaczenia dla mieszkańca jest dostęp do wydarzeń sportowych i kulturalnych, a w Poznaniu w obu dziedzinach mnóstwo się dzieje. To tutaj, na nowczesnym stadionie mecze rozgrywa popularny Kolejarz, czyli Lech Poznań, dla którego bramki strzelała Robert Lewandowski. To tutaj ma miejsce jeździecka Cavaliada, to tutaj rozgrywa się turnieje tenisowe, lekkiej atletyki, to tutaj staruje Maraton Poznań im. Macieja Frankiewicza. Od dwudziestu lat odbywają się Międzynarodowe Targi Poznańskie, działaj kilkanaście teatrów, Chór poznańskie Słowiki. To tutaj odbywa się festiwal filmu animowanego „Animator”, Festiwal Malta, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego.
Poznań to miasto, gdzie dużo się dzieje. Gdzie każdy znajdzie swój sposób na realizację zainteresowań, spełnienie marzeń i pasji. Trudno się dziwić, że ludzie po prostu chcą tam mieszkać.