Blog

Kiedy człowiek zmienia miejsce zamieszkania…

Przeprowadzka może być wydarzeniem radosnym, ale też kłopotliwym. To znacząca zmiana w życiu, opuszczasz miejsce, do którego był przywiązany, gdzie znaleźć każdy kamień i drzewo, każdą ulice, miałeś przyjaciół i znajomych. Pół biedy, jeśli przeprowadzasz się o kilka ulic, ale jeśli zmieniasz miejsce zamieszkania w sposób radykalny, mogą pojawić się aspekty psychologiczne, które mogą albo uprzykrzyć, albo uczynić pięknym to wydarzenie.

Przeprowadzka do nowego domu z kotem

W życiu zdarzają się różne rzeczy. Czasem posiadając zwierzęta musimy zdecydować o przeprowadzce do nowego mieszkania czy domu. To wyzwanie dla opiekuna zwierzaka, ale też stresująca sytuacja dla zwierzęcia. Dlatego należy zrobić wszystko, aby ułatwić kotu aklimatyzację w nowym miejscu. Podpowiadamy, jak.

Zanim się przeprowadzisz… musisz zrobić remont

Remont to słowo, które przeraża. Zupełnie inaczej pochodzi się do niego wówczas, gdy masz gdzie mieszkać w międzyczasie, a zupełnie inaczej wówczas, gdy musisz mieszkać w wiecznym bałaganie. Większość z nas woli wprowadzać się do mieszkania zrobionego na “tip top”, jednak nie zawsze taka możliwość istnieje. Tak więc, plan, logistyka, trochę samozaparcia, dobry fachowiec i do dzieła.

Jak się przeprowadzać to szczęśliwie

Przeprowadzka to bardzo ważne wydarzenie. Coś się kończy, coś zaczyna. Nowe miejsce, zmiany, nowi ludzie. Przeprowadzce towarzyszą emocje, czasem bardzo negatywne, zawsze silne. Podpowiadamy, jakich przesądów należy przestrzegać podczas przeprowadzki, by zapewnić sobie odrobinę szczęścia w nowym lokum. Możecie to potraktować z przymrużeniem oka. Przestrzeganie ich, jeśli nie pomoże, to raczej nie zaszkodzi. A przecież szczęściu czasem trzeba pomóc.

Student szuka mieszkania

W okresie wakacyjnym wszyscy, którym udało się dostać na wymarzone studia zaczynają gorączkowe poszukiwania mieszkania. Ci, którym z różnych powodów nie udało się zamieszkać w akademiku, którzy nie mają znajomych, wynajmujących pokoje w jakimś mieszkaniu, rozpoczynają trudną drogę, która zakończy się znalezieniem upragnionego kąta na rok akademicki. Najczęściej poszukiwania jednak zaczyna się od rozpytywania znajomych. Ostatecznie, przeprowadzka do innego miasta to poważna sprawa, i dobrze, jeśli ma się przy sobie zaufanych ludzi. Czasem jednak jest to niemożliwe, więc trzeba rozpocząć poszukiwania na szerzej zakrojoną skalę.

Przeprowadzka do Poznania

Przeprowadzamy ludzi w różne miejsca. W kraju i za granicę. Jednym z najczęściej obieranych kierunków migracji naszych rodaków jest Poznań. Stolica Wielkopolski jest ogromny placem budowy, wielkim centrum przemysłowym i handlowym. Fakt, że powstają ciągle nowe firmy, powoduje, że zawsze jest mało rąk do pracy, a co za tym idzie, Poznań nie cierpi, jak inne miasta, na wysoki wskaźnik bezrobocia, a wręcz przeciwnie, posiada jeden z najniższych w kraju.

Kierunek – Anglia!

Pomyślałem, że skoro poruszamy się w temacie przeprowadzek międzynarodowych, to właściwie najczęściej w ostatnich latach obieranym kierunkiem jest Anglia, a ludzie przeprowadzają się z Anglii i do Anglii, czasem potrzebując pomocy bu wyjechać bądź wrócić z emigracji.

Jak przeprowadzka do ciepłego kraju, to tylko na Teneryfę

Za każdym chodzi zmiana. Dobra zmiana. Taka zmiana, po której życie staje się może nie łatwiejsze, ale na pewno przyjemniejsze. Taką zmianą może okazać się przeprowadzka na Teneryfę, czyli wyspę archipelagu wysp Kanaryjskich, miejsce westchnień wielu turystów, którzy wyjechali z niej oczarowani i zafascynowani miejscem, do którego chce się wracać.

Jak zorganizować przeprowadzkę międzynarodową?

Żyjemy w dobie globalnej wioski. Przeprowadzki międzynarodowe nie stanowią dziś sytuacji wyjątkowych. Mało tego, przeprowadzka międzynarodowa niewiele się różni od przeprowadzki do innego mieszkania w tym samym mieście.