FAQ

  1. Gdzie znaleźć kartony do przeprowadzki?
    Kartony do przeprowadzek możemy sobie zorganizować za darmo z naszego sąsiedniego sklepu, lub podjechać po nie do supermarketów spożywczych. Zwykle mają ich oni pełno i chętnie odstąpią.Gdy chcemy wyposażyć się w kartony profesjonalne do przeprowadzki, chętnie posłużymy pomocą i je Państwu dostarczymy (w przypadku przeprowadzek kompleksowych, są gratis, a standardowych za dodatkową opłatą).Możemy również kupić je sami w marketach budowlanych. Wybierajmy jednak te z podwójnymi dnami i składanymi na tzw zakładkę, aby nasze rzeczy były bezpieczne.
  2. Jak przygotować się do przeprowadzki lub transportu rzeczy?W przypadku transportu pojedynczych rzeczy, warto zabezpieczyć je w folię lub poprosić o to telefonicznie naszą centrale, wtedy w cenę zostanie to wkalkulowane i nasze rzeczy będą bezpieczniejsze.Należy zadbać o to aby ciągi komunikacyjne, czyli najczęściej korytarz umożliwiały przejście tragarzom z danym meblem.W przypadku przeprowadzek standardowych, zacznijmy od organizacji kartonów i worków i przeczytajmy punkt „jak dobrze zapakować rzeczy do kartonów?”.Zapakowane kartony ustawiajmy tak aby umożliwiały najpierw wyjęcie dużych rzeczy z mieszkania (taką właśnie strategie załadunku auta zwykle wybierają nasi pracownicy). Aby zaoszczędzić czas można wyjąć półki z segmentów oraz zakleić drzwiczki lub szuflady. Jeśli tego Państwo nie zrobią, zrobimy to za Państwa na miejscu. Ważne są również ciągi komunikacyjne zadbajmy aby tragarze mieli swobodne przejścia po mieszkaniu.
  3. Jak dobrze zapakować rzeczy do kartonów?Starajmy się aby kartony nie były za ciężkie, szczególnie w przypadku wysokich pięter. Pamiętajmy że trzeba je donieść do auta.Delikatne rzeczy typu szkło porcelana lub ozdoby pakujmy do kartonów zawsze osobno aby nie obijały się o mniej delikatne rzeczy. Kartony te najlepiej zabezpieczyć, szkło możemy owinąć w ręczniki, t -shirty i tym podobne. Nie musimy kupować specjalnych folii bąbelkowych, bądźmy oszczędni. I tak musimy przewieźć ręczniki więc czemu by ich nie wykorzystać i lepiej zabezpieczyć delikatne rzeczy?Ubrania które nam zostaną po zabezpieczaniu zastaw stołowych i ulubionych wazonów, włóżmy do worków. Dlaczego? Po pierwsze oszczędność pieniędzy na kartony po 2, worki posłużą zabezpieczeniu rzeczy na auce aby nic się nie przesuwało. Worki najlepiej wypełniają puste przestrzenie na pace. Bardziej delikatne tkaniny, typu futra kurtki i inne które nie mogą się pognieść, spakujmy do kartonów lub pozostawmy na wieszakach i zapnijmy je w folie z pralni lub pokrowce do garniturów.Pamiętajmy o opisywaniu kartonów np. „Szkło” „Duży pokój” „Kuchnia”. Pomoże to rozmieszczeniu przez nas kartonów w nowym mieszkaniu i ułatwi Państwu rozpakowanie. Nie trzeba będzie robić roszad kartonowych po wyjściu ekipy.

Jeśli mamy jakieś dodatkowe pytania, w każdej chwili możemy zadzwonić do naszej centrali, która chętnie udzieli rad i pomocy podczas przygotowań do przeprowadzki.